Boys track: 2019 PAC All-Conference teams

 
FIRST TEAM
110m hurdles – Ramir Wiggins, Norristown, Sr.
100m – Jamison Moccia, Boyertown, Jr.
200m – Julian Saunders, Boyertown, So.
300m hurdles – Ramir Wiggins, Norristown, Sr.
400m – Isaac Gale, Phoenixville, Sr.
800m – Darius Smallwood, Pottstown, So.
1600m – Gabriel Puelo, Phoenixville, Jr.
3200m – Tyler Clifford, Perkiomen Valley, Jr.
4x100 – Perkiomen Valley (Jon Moccia, Anthony Bruno, Lorenzo Delacruz, Azeez Adedokun)
4x400 – Norristown (Silas Wharton, Jordan Morse, Ramir Wiggins, Jamie Miller)
4x800 – Owen J. Roberts (Cole Smith, David Brunton, Vincent Fennell, Matthew Muthler)
Pole vault – Hunter Flack, Upper Perkiomen, So.
High jump – Cole Peterlin, Perkiomen Valley, Sr.
Triple jump – Jahzeel Watson, Pottstown, So.
Long jump – Dean Wright, Spring-Ford, Fr.
Javelin – Chalmers Stroup, Upper Perkiomen, Sr.
Shot put – Jason Wagner, Perkiomen Valley, Sr.
Discus – Aidan Hayward, Owen J. Roberts, Sr.
 
SECOND TEAM
110m hurdles – Scott Honicker, Owen J. Roberts, Sr.
100m – Anthony Bruno, Perkiomen Valley, Jr.
200m – Azeez Adedokun, Perkiomen Valley., Sr.
300m hurdles – Josh Jackson, Owen J. Roberts, Jr.
400m – Payton Stanziani, Boyertown., Sr.
800m – Joseph Power, Spring-Ford, Sr.
1600m – Linus Blatz, Owen J. Roberts., So.
3200m – Linus Blatz, Owen J. Roberts., So.
4x100 – Spring-Ford (Harry Adieyefeh, Jr.; Dean Wright, Brennan Doan, Max Simpson)
4x400 – Boyertown (Tyler Reigner, Julian Saunders, Caleb Taylor, Payton Stanziani)
4x800 – Perkiomen Valley (Tyler Clifford, George Magyarits, Kabiru Brown, Dylan Danowski)
Pole vault – Albert Pickles, Perkiomen Valley, Sr.
High jump – Aidan Rohrbough, Owen J. Roberts, So.
Triple jump – Randy Washington, Perkiomen Valley, Jr.
Long jump – Lennie Hall, Pottsgrove, So.
Javelin – Darian Storti, Owen J. Roberts, Sr.
Shot put – Justin Adams, Pottsgrove, Sr.
Discus – Jacob Eddinger, Boyertown, Jr.
 
HONORABLE MENTION
110m hurdles – Cole Peterlin, Perkiomen Valley, Sr.
100m – Azeez Adedokun, Perkiomen Valley, Sr.
200m – Jamison Moccia, Boyertown, Jr.
300m hurdles – Randy Washington, Perkiomen Valley, Jr.
400m – Jordan Morse, Norristown, So.
800m – Tyler Reigner, Boyertown, Sr.
1600m – Garrett Campbell, Methacton, Sr.
3200m – Dylan Danowski, Perkiomen Valley, Jr.
4x100 – Norristown (Marco Olmedo, Jordan Morse, Jamie Miller, Elijah Hildreth)
4x400 – Pottstown (Giankirk Kimmell, Jonathan Oister, Dereck Darden, Darius Smallwood)
4x800 – Pottsgrove Jay Sisko, (Bryce Hampton, LaRee Hills, Simon Keen)
Pole vault – Mitchell Aquino, Pottstown, Sr.
High jump – Robert Burruss, Pottstown, So.
Triple jump – Brian Vo, Upper Merion, Jr.
Long jump – Jordan Layos, Methacton, So.
Javelin – Matt Capece, Methacton, Sr.
Shot put – Aidan Hayward, Owen J. Roberts, Sr.
Discus – Justin Adams, Pottsgrove, Sr.