Boys track summaries (4/12)

 
Spring-Ford 93, Methacton 57
300 IH: Chapman (SF) 40.7
4x800: Spring-Ford 8:10.7
100: G. Smith (SF) 11.4
1600: McKenna (SF) 4:29.5
400: Jones (M) 52.38
4x100: Methacton 45.08
100 HH: Chapman (SF) 15.6
800: Sharma (SF) 2:00.8
200: G. Smith (SF) 22.99
3200: Z. Smith (SF) 10:21.1
4x400: Spring-Ford 3:33.9
Shot put: Callahan (SF) 45-10 ¼
Discus: Maloney (M) 149-10
Javelin: Keenan (SF) 169-7
Long jump: Scarcelle (SF) 20-9 ½
Triple jump: Gribosh (M) 39-4
High jump: Clark (M) 5-6
Pole vault: Smiley (SF) 12-0
 
Boyertown 85, Perkiomen Valley 63
100: Azeez Adedokun, PV, 12.30
200: Miller, B, 23.71
400: Ryan Dao, PV, 52.91
800: Josh Endy, B, 2:05.61
1600: Dominic DeRafelo, B, 4:41.26
3200: Dominic DeRafelo, B, 10:05.42
110H: Joshua Magee, PV, 17.14
300H: Joshua Magee, PV, time N/A
400 relay: Boyertown, B, 45.89
1600 relay: Boyertown 3:31.79
3200 relay: Boyertown 9:00.12
Long jump: Cole Peterlin, PV, 18-1
Triple jump: Cole Peterlin, PV, 38-2 ½
High jump: Ethan Michaels, B, 5-10
Pole vault: Trevor Bellino, B, 9-6
Shot put: Miller, B, 41-3
Discus: Jake Degenshein, PV, 125-9
Javelin: Evan Gianetti, B, 167-1
 
Phoenixville 81, Pope John Paul II 59
100: Matt Garcia, Phx, 11.61
200: Sean O'Neil, Phx, 23.51
400: Robert Erwin, PJP, 52.48
800: Gabe Puelo, Phx, 2:08.86
1600: Christian Schaaf, Phx, 4:54.18
3200: Christian Schaaf, Phx, time N/A
110H: Matthew Lohr, PJP, 17.71
300H: Matthew Lohr, PJP, 45.15
400 relay: Phoenixville 45.48
1600 relay: Phoenixville, time N/A
200 relay: Pope John Paul II, time N/A
Long jump: Joe Kleinot, PJP, 20-5
High jump: Zion Small, Phx, 5-4
Pole vault: Matt Tweedie, Phx, 10-0
Shot put: Matt Garcia, Phx, 39-10
Discus: Nick Galbraith, PJP, 94-2
Javelin: Mitchell Coll, Phx, 137-9
 
Upper Perkiomen 81, Upper Merion 65
300 IH: Reynolds (UM) 45.4
4x800: Upper Merion (Hajdak, Vagvala, Jung, Amaefuna) 9:16.2
100: Hetrick (UP) 11.8
1600: Junk (UP) 5:14.2
400: Amaefuna (UM) 52.6
4x100: Upper Perkiomen (Conklin, Reid, Fleming, Hetrick) 47.8
100 HH: Reynolds (UM) 19.1
800: Daub (UP) 2:21.5
200: Hetrick (UP) 24.2
3,200: Junk (UP) 11:36.9
4x400: Upper Merion (Amaefuna, Reynolds, Duong, Vagvala) 3:41.3
Shot put: Slocum (UM) 39-4 3/4
Discus: Hollingsworth (UP) 106-2
Javelin: Straup (UP) 133-4
Long jump: T. Reid (UP) 19-9
Triple jump: Laughlin (UM) 34-9
High jump: Reynolds (UM) 5-6
Pole vault: E. Haney (UP) 10-6